مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف و اصطلاحات توییتر - Twitter

مجموعه کلمات اختصاری و پرکاربرد در شبکه اجتماعی و عمومی توییتر
اصطلاح
معنی و مفهوم
ترند - Trends
موضوعاتی یا توییت های که در زمینۀ یا مبحث خاصی ارسال می شوند و دارای بیشترین همکاری کننده در واحد زمانی روز است با توجه به منطقه ای که گزینش می شود در کنار پروفایل توییتر نمایش داده می شود. ترندها یکی از پرکاربردترین ابزارهای توییتر به حساب می آید به خصوص در زمینۀ اطلاع رسانی یا خبررسانی از طریق توییتر و معمولاً ترندهای مهم و روز و سرتیتر خبرها در جستجوهای گوگل به طور اختصاصی نمایش داده می شوند.
فیو
علاقه مند یا ستاره دار کردن توییت (favorite)
Direct Message
از راه های ارتباط با افراد دیگر در توییتر ارسال خبر شخصی هست، شما قادر خواهید بود جهت مشترکان خودتان با این توانایی خبر شخصی ارسال کنید. در ضمن جهت کسانی که یکسان شما نیستند قادر به ارسال دایرکت نیستید.
Hashtag
تگ یک عبارت تک و یا چند کلمه ای ست که با @ شروع می شود (مانند @iphone)، و جهت ساماندهی مباحث مختلف، صحبت ها، وقایع و … استفاده می شود.
List
لیست کردن کاربرها توانایی تازه و مفیدی در توییتر ست، با استفاده از این توانایی می توانیم بازدیدکنندگان را در دسته بندی های متفاوت قرار دهیم (مثلا گروه آی تی نویسان، دوستان، مینیمال و … ). شما می توانید لیست های ساخته شده است به وسیله دیگران را نیز ببینید و اگر مایل بودید یکسان لیست هایشان شوید.
Reply
برای پاسخ گفتن به توییت های دیگران و یا متوجه کردن آنها از توییت خودتان، می توانید علامت @ را قبل از نام کابری ارزش بگذارید (مثلا اگر می خواهید به من reply بزنید می بایست از @ golshidgfاستفاده کنید). اگر از علامت @ در ابتدای توییت خود استفاده کنید، فقط افرادی این Reply را می بینند که یکسان هر دو شما باشند.
RT / Retweet
انتشار دوباره توییت های دیگران (ری توییت) Retweet نام دارد، و البته به مدت زیادی یک اصطلاح غیر رسمی بود و توییتر جدیدا بصورت رسمی از آن پشتیبانی می کند. جهت اعلام ری توییت اصطلاحا از علامت RT در ابتدای توییت استفاده می شود.
Trending Topics
ده کلمه ای که در آن لحظه در بین توییت ها زیاد استفاده شده است هست، در ستون Trending Topics نمایش داده می شود، شما با کلیک بر روی هر کدام از آنها می توانید توییت های مرتبط با هر عبارت را بخوانید.
TweetUps
این واژه به معنای دیدار و ملاقات با دیگر اعضای توییتر است.
Promoted Tweets
بخش توییت های تجاری همان تبلیغاتی است که در بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید و با پرداخت هزینه توسط یک شرکت به شما نمایش داده می‌شود.
رشتو
رشتو یا همان رشته توییت که از ویژگی‌های جدید توییتر است و به کاربران امکان می‌دهد تا توییت‌هایی با موضوع مشابه داشته باشند. این گونه توییت‌ها به کاربر امکان می‌دهد پیرامون یک موضوع و به صورت پیوسته صحبت کنند و مخاطبین نیز بدون بهم ریختگی معمول در توییت‌های جداگانه، این رشتوها را بخوانند.
Follower
افرادی که در توییتر شما را دنبال می کنند فالوور نام دارند.
Following
افرادی که شما آن ها را در توییتر دنبال می کنید فالوئینگ نام دارند.
Pin
توییتی که شما در صفحه اولتان پین می‌کنید تا برای مخاطبانتان به نمایش گذاشته شود.
Timeline
صفحه اول توییتر که بعد از لاگین کردن مشاهده می‌کنید به تایم‌لاین مشهور است. شما توییت‌های دیگر افراد را در این بخش مشاهده می‌کنید. چیزی شبیه به اینستاگرام است که آخرین پست هر نفر نمایش داده می‌شود.
ارزشی
عبارت ارزشی به کسانی گفته می‌شود که مذهبی‌تر هستند و اعتقادشون بیشتره. همچنین با تمام سیاست‌های دولت و حکومت موافقند.
Meme - میم
میم به این شکل است که مردم با تصاویر یا ویدئوهای خودشان موضوعات مختلفی رو شرح میدن. میم ها (meme) در فضای مجازی مورد استفاده قرار گرفتند و به صورت ویروسی گسترش پیدا می کنند. چون میم ها خیلی سریع و گسترده پخش می شوند اغلب آنها به سمبل های فرهنگی تبدیل می شوند. میم ها دارای تنوع و تعدد در موضوع هستند.