مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف و اصطلاحات اینستاگرام

مجموعه کلمات اختصاری و پرکاربرد در اپلیکیشن اینستاگرام (Instagram)
اصطلاح
معنی و مفهوم
این اصطلاح مخفف Follow fo Follow می‌باشد. این اصطلاح عمومی اینستاگرام زمانی استفاده می‌شود که بخواهید بگویید اگر شما را فالو کنند، شما نیز آنها را فالو می‌کنید.
این اصطلاح مخفف Like for Like است. در حقیقت با استفاده کردن از این اصطلاح شما به دیگران می‌فهمانید که چنانچه پست شما را لایک کنند، شما نیز در پاسخ آنها را لایک خواهید کرد.
به معنای Shout For Shout است. این عبارت به این معناست که هر کس شما را فالو کرده، شخص مورد نظر شما را هم فالو کند. در حقیقت شما از پیج شخص مورد نظر اسکرین شات می‌گیرید و در پیج خودتان قرار می‌دهید و فالوورهای خود را ترغیب می‌کنید که او را فالو کنند. در مقابل آن شخص همین کار را در مورد شما انجام می‌دهد.
افراد معمولا به لینک بیوگرافی در پروفایلتان به منظور برقراری تماس رجوع می‌کنند. اساسا این پروفایل شما است که از جایگاه‌های باارزش در اینستاگرام برخوردار است و فالوورهای آینده نگر می‌توانند به آن مشاهده کنند.
تگ (Tag)
نماد @ مقابل نام کاربری (username) کاربران اینستاگرام مانند @AprilMarieTucker اضافه می‌گردد. در عکس‌ها بعد آپلود کردن پست‌ها و در صفحه توصیفات و یا با کلیک کردن ۳ نقطه کوچک در گوشه پایین سمت راست پست خود می‌توانید، تگ‌ها را اضافه کنید.
استوری (Story)
استوری‌ها یکی دیگر از راه‌های به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و ویدیوها برای فالوورهای شما است. استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت از پروفایل و فید Feed)) شما ناپدید می‌شوند مگر آن که شما آن را به عنوان هایلایت ذخیره کرده باشید. این یکی از ابزارهای قدرتمند برای تجارت کسب و کار شما و بالابردن روابط بیشتر با فالوورهایتان است. خیلی بهتر است در نمایش استوری‌ها از پشت صحنه عکس‌ها یا ویدیوهای لایو برای ایجاد روابط بیشتر با فالوورهایتان سریع تر از هر زمان دیگری پرداخت شود. قطعا از این روش برای داشتن نام تجاری موفق استفاده می‌شود.شما همچنین با استوری‌های اینستاگرام می‌توانید استیکرها، فیلترها و ابزارهای استفاده شده متفاوتی داشته باشید.
ابزار SuperZoom
یک حالت ضبط فیلم که در آن به طور خودکار صدای دراماتیک پخش می‌شود.
ابزار Boomerang
عکس‌های پشت سرهم که به صورت چرخشی یا لوپ (loop) به عقب و جلو می‌رود.
ابزار Rewind
یک ویژگی است که می‌توانید از آن برای ضبط ویدیوی خود استفاده کنید.
استیکر (Sticker)
عکس‌های کمی سرگرم کننده که می‌تواند به برجسته سازی و یا دادن شخصیت به استوری‌های خود اضافه کنید.
لایو (Live)
لایو اینستاگرام از فیچرهای (feature) استوری اینستاگرام است که می‌توانید برای فالوورهای خود پخش کنید. مانند استوری‌ها، لایو هم به مدت ۲۴ ساعت در استوری‌های اینستاگرام پست می‌شود اما به تازگی با به روز رسانی کردن اینستاگرام می‌توانید آن را دانلود کنید و برای سایر رسانه‌های اجتماعی یا دیگر پست‌های وبلاگ ارسال کنید. لایو اینستاگرام یکی دیگر از ابزار و فیچر جالب است که می‌توانید با آن برای رشد برند در اینستاگرام استفاده کنید.
هایلایت (Highlight)
آیا می‌توان به استوری‌ها و یا لایو‌های اینستاگرام حتی پس از ناپدید شدن آن‌ها در استوری دسترسی داشت؟ هایلایت‌ها در زیر بیو ظاهر می‌شوند.
ایموجی (Emoji)
ایموجی‌ها آیکون‌های کوچیکی هستند که جدیدترین تلفن‌های هوشمند قبل از بارگذاری به آن‌ها خواهند داشت.
فالوئر (Follower)
به کاربران اینستاگرامی که کاربران اینستاگرامی دیگری را دنبال می‌کنند.
فالوئینگ (Following)
وقتی افراد کاربر اینستاگرام را دنبال می‌کنند.
گالری (Gallery)
مجموعه ای از پست‌های اینستاگرام کاربر است.
هشتگ (Hashtag)
نماد # در مقابل یک کلمه کلیدی قرار می‌گیرد. هشتگ‌ها باید کلمات کلیدی یا عبارات مرتبط با شرح پست باشند. آن‌ها تگ‌های قابل جستجو در اینستاگرام هستند.
خانه (Home)
صفحه اصلی به فهرستی از فعالیت همه کاربرانی که شما فالو کردید می‌گویند. همچنین به عنوان خوراک (feed) هم نامیده می‌شود.
اینستامیت
محلی برای گرفتن عکس‌های اینستاگرام توسط اعضای جامعه اینستاگرامی می‌گویند.
اینستاویدیو
اغلب برای توصیف ویژگی‌های ویدیوی اینستاگرام به کار می‌رود.
لیترگرام (Latergram)
هنگامی که شما از هشتگ‌ها برای پست کردن در اینستاگرام بعد از وقوع زمان اتفاق افتاده استفاده می‌کنید. شما می‌توانید هشتگ #Latergram را اضافه کنید. این یکی دیگر از اصطلاحات عمومی اینستاگرام است.
فید اخبار (News feed)
جدیدترین پست‌ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط کسانی که دنبال می‌کنید در این بخش قابل مشاهده است. با کلیک بر روی آیکون ‘خانه’ در نوار پیمایش زیرین برنامه، میتوان به فید اخبار دسترسی داشت.
پست
به هر محتوای ویدیویی و یا تصویری آپلود شده در اینستاگرام می‌گویند.
پروفایل
اطلاعات کاربری شما در اینستاگرام است. پروفایل شما شامل اسم، نام کاربری، عکس پروفایل و گالری عکس شماست.
کپشن (caption)
در اینستاگرام نیز به نوشته‌ای که در توضیح عکس می‌آورید کپشن (caption) می‌گویند.
بیزینس پروفایل
(Business Profile)
صفحه تجاری (یا همان Business Profile) اینستاگرام مخصوص کسانی است که قصد استفاده تجاری از اینستاگرام را دارند. یعنی تمام کسانی که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند. با ایجاد یک بیزینس پروفایل، شما به امکانات ویژه‌ای در بخش مدیریت صفحه خود دسترسی خواهید داشت. امکاناتی که می‌توانند به فروش بیشتر شما کمک کنند و کاربران عادی اینستاگرام، به آنها دسترسی ندارند.
اینستاگرام اکسپلور (Explore)
اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه‌ای است که عکس‌ها و ویدئوها از سرتاسر اینستاگرام (چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را بر حسب علاقه شما ، برایتان نمایش خواهد داد.
آرشیو (Archive)
Archive (آرشیو) در اینستاگرام معادل همان آرشیو کردن است. شما می‌توانید پست‌های خود را آرشیو کنید تا هر زمان که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشید.
سرچ (Search) یا جستجو
سرچ به معنای جست‌وجو کردن است. این یکی از قابلیت‌ها و اصطلاحات رایج در اینستاگرام است که مخصوص جستجو کردن است.
کلکسیون (Collections)
از این قسمت می‌توانید تمام پست‌هایی که سیو کرده‌اید را دسته‌بندی کنید. با اینکار شما کلکسیون خود را ایجاد کرده‌اید.
کامنت (Comment)
کامنت (Comment) یا همان نظر به معنای “اظهارنظر کردن” است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک پست بیان کنید، می‌توانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت‌ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply) به کامنت شما وجود دارد.
Follow Back
اگر کسی شما را فالو کند و شما نیز در پاسخ او را فالو کنید، به اینکار فالوبک یا بک در اینستا می‌گویند.